![]() | ||
| Article | 01-57025 | |
| Load | 75 кг | |
| The locks are included | Да | |
| Internal dimensions (DHSHVHV) | 222x85x30 |
Створено: 20.05.2026
| Characteristics | |
|---|---|
| Article | 01-57025 |
| Load | 75 кг |
| The locks are included | Да |
| Internal dimensions (DHSHVHV) | 222x85x30 |
| The number of belts | 3 |
| Installation system | Powerclick |
| Boxing | Yes |
| Fits on aerodynamic crossbars | Yes |
| Fits square crossbars | Yes |
| Fastening for skis | Yes |
| Color | Black |
| The maximum number of pairs of skis | 7 |
| Opening boxing | Bilateral |
| The maximum number of boards for snowboarding | 5 |
| Maximum ski length | 215 см |
| Meets Tüv / GS standards | Yes |
| Meets City City Crash standards | Yes |
| Length | 232 см |
| Width | 95 см |
| Height | 35 см |
| Volume | 450 л |
| Brand | Thule |
This 450-liter box is mounted quickly and securely on top of the vehicle thanks to the Power-Click mounting system. With this correct size and smart design, you can carry travel and sports equipment, as well as any other equipment whose dimensions are no larger than the corresponding numbers in the specification.
A lock in the center and a pair of side points fix both parts of the box. For convenient interaction with the cargo, engineers provided opening from both sides. An additional safety measure is protection against unexpected opening while driving: when the lid is not locked, the key cannot be removed from the lock.
The box is made of ABS plastic; it is not affected by unpredictable temperature changes and UV radiation. There are metal reinforcements on the bottom that increase its level of rigidity. The set also includes 3 straps for fixing the load of inventory.
See all roof boxes.Return to roof boxes and baskets.
Guarantee: 2 years main + 3 years of expanded
Payment in cash
Cashless payment
Card payment
Cash on Delivery
Pick-up:Vynnytsia, Yukovka St. 109b
100% warranty service
The warranty period for each product is individual
Within 14 days: new, non-activated goods of proper quality
Order sent, please wait for the call
You have already requested a specialist call for this product
Please provide a valid phone number in the correct format
