![]() | ||
| Article | TH 3201742 | |
| Type | Suitcase on wheels | |
| Construction | The imposition of the obesematolescopy handle | |
| Weight, kg | 4.5 кг |
Створено: 22.05.2026
| Characteristics | |
|---|---|
| Article | TH 3201742 |
| Model number | TCRU122 |
| Type | Suitcase on wheels |
| Construction | The imposition of the obesematolescopy handle |
| Weight, kg | 4.5 кг |
| Material | Nalon Dobba |
| Color | Black |
| Dimensions (DHSHV) | 58x39x23 см58x39x28 см |
| Guarantee | 2 года основной + 3 года расширенной |
| Volume | 45 л |
| Equipment | Safezone cucumber for a suit or platytachable handle handle handle |
| Pockets | Basic Frontal Parman |
| Air standards | Registrated baggage |
| Brand | Thule |
For anyone who spends a lot of time traveling for business, this wheeled bag will provide maximum convenience and hold all the equipment you need. A removable triple small suitcase and an additional bag provide convenient organization of your essentials, while sturdy wheels and handles ensure safe transportation. The 56 cm tall wheeled case fits easily on overhead bins on airplanes This size complies with American baggage standards. Always check with your domestic standards before traveling. Hot-pressed, impact-resistant SafeZone™ compartment protects your eyeglasses, portable electronics and other fragile items (lockable and removable for extra space). The removable triple small suitcase provides business travelers with space for conveniently storing suits and prevents them from wrinkling. A special zipper extends the main compartment by 5 cm to accommodate additional luggage. The voluminous interior is divided into compartments, and a fixing strap securely holds things in place. The inner compartment has two zippered mesh pockets for storing small items. Special straps attach the additional hiking bag to the vertical rack, allowing you to easily carry your bags with one hand. Sturdy, oversized wheels and telescopic handles with V-Tubing™ technology ensure a soft, smooth, and steady ride for years to come. The aluminum frame and water-resistant material make this bag lightweight yet durable. A robust exoskeleton and polypropylene back panel provide reliable protection while traveling in the most demanding conditions. Top, bottom and side handles ensure smooth transportation and convenient placement on the overhead luggage racks. The front pocket is convenient for storing cables and cords, toiletries or documents.
Payment in cash
Cashless payment
Card payment
Cash on Delivery
Pick-up:Vynnytsia, Yukovka St. 109b
100% warranty service
The warranty period for each product is individual
Within 14 days: new, non-activated goods of proper quality
Order sent, please wait for the call
You have already requested a specialist call for this product
Please provide a valid phone number in the correct format
